Vážení příznivci klasické hudby, milí přátelé,

seznamte se s cyklem, který nese název „Setkávání s klasickou hudbou v Dolních Břežanech“.

V nádherné Kapli Sv. Maří Magdaleny, která současně s celým areálem zámku právě prochází generální rekonstrukcí, jsme začali pořádat jednou do roka adventní koncerty již před patnácti lety ve spolupráci s Obcí Dolní Břežany a  římskokatolickou farností Zlatníky. Iniciátorem projektu byl břežanský rodák, houslista a pedagog Ondřej Lébr. Zájem o koncerty byl tak velký, že k adventním zakrátko přibyly koncerty velikonoční i podzimní. V roce 2007 se podařilo zorganizovat jeden ročník šesti koncertů, které byly velice navštívené a vysoko hodnocené. Vystoupila zde například světoznámá harfistka Jana Boušková, publikum uvítalo i vynikající Panochovo kvarteto a houslistu světového renomé Václava Hudečka. V rovnováze k těmto jménům se představili i mladí, začínající, ale již vysoce profesionální umělci a soubory. V této kapli také vznikla unikátní nahrávka slavných houslových etud J.F. Mazase s dokomponovaným druhým hlasem J. Micky pod záštitou a za osobní umělecké účasti Mistra Josefa Suka a tehdy patnáctiletého Jana Mráčka, který dnes patří k absolutním světovým houslovým špičkám. V dalších letech se z mnoha důvodů počet koncertů snížil na jeden až dva, ale z různých zdrojů jsme se dozvídali, že tento počet posluchačům nevyhovuje a že by velmi rádi měli opět pestřejší a častější nabídku klasické hudby. Díky partnerům a podporovatelům můžeme tedy nyní nabídnout břežanskému publiku ucelený cyklus komorních koncertů, který je rozvržen od května do prosince. Koncerty se budou odehrávat v Atriu laserového centra  ELI a v kapli sv. Maří Magdaleny.

Dramaturgicky je cyklus postaven tak, aby se v něm promítly různé nástroje i obsazení a přitom aby se zde představili významní čeští umělci – Václav Hudeček, Štěpán Rak... a k tomu i soubory zajímavého a nevšedního složení, které svou atraktivitou, ale zároveň vysokou uměleckou hodnotou přilákají posluchače všech věkových skupin. Posluchači budou mít možnost potěšit se díly známými, ale i poznat skladby méně uváděné, a rozšířit si tak své hudební obzory a cítění.

Koncerty klasické hudby mají v Dolních Břežanech širokou základnu svých příznivců a posluchačů. Pevně věříme, že tato nová koncertní řada bude přijata s nadšením. Na závěr každého koncertu bude následovat krátké setkání a beseda s umělci.

 

Fotogalerie

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1